Pasta czyli makarony

Wyjątkowa włoska kuchnia
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych możliwości, jakie proponuje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. Krakow Restaurant italian Cuisine Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film