opony do roweru duro

Motocykliści czy kierowcy różnego rodzaju aut całkowicie wiedzą, że żeby móc cieszyć się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go słusznie przygotować. Wiele osób jednak nie użytkuje identycznej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 29 duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motocykl, skutkiem tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W wypadku pęknięć bądź przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto uczynić szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby również rower od początku do końca umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony podczas całego sezonu.